Перемишлянська районна рада new

81200, вул. Привокзальна 3, м. Перемишляни, Львівської обл.
тел.: +38 (0263) 2-11-46, факс: 2-16-57
perem_rada@peremrda.gov.ua

Новини району

Звернення Львівської обласної ради

31.05.2019

ЗВЕРНЕННЯ до жителів Львівщини, органів місцевого самоврядування районів,

міст обласного значення та OTT щодо небезпеки від спалювання сухої рослинності чи її залишків

  Шановні краяни, згубна звичка, яка, на жаль, поширена в нашому краї, спалювати суху рослинність чи її залишки завдає непоправної шкоди природі і її сміливо можна вважати справжнім екологічним лихом нашого часу.

    Трав'яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Території, на яких мали місце підпали сухостою, не тішитимуть нас колишнім різнотрав'ям, а бур'яни захоплюватимуть там все більше площі. У результаті випалювання збіднюється видовий склад флори і фауни.

  Під час пожежі гине багато комах, їхніх личинок, дощових черв'яків та дрібних тварин, які беруть участь у процесах ґрунтоутворення. У вогні також гинуть і птахи, які гніздуються на землі, і плазуни та інші тварини, нори яких розміщені у верхніх шарах ґрунту, знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

  Необдумані вчинки жителів області можуть призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, виникне небезпека лісових і торф'яних пожеж, що спричиниться до займання будинків, машин, ліній електропередач, газопроводів з фатальними наслідками. У цьому році лише на Львівщині у вогні від спалювання сухостою загинула одна людина, а в межах України цей показник становить 18 осіб.

  За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність, що передбачено статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 245 Кримінального кодексу України.

   Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо всіх жителів області не стояти осторонь лиха, яке твориться навколо нас, а запобігати пожежам у природному середовищі. Зазначаємо, що відповідальність за підпал несе не тільки палій, але й власник земельної ділянки. Якщо ви стали свідками вчинків несвідомих громадян, звертайтеся до ГУНП у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, ГУ Держгеокадастру у Львівській області та інших органів, на які покладено функції за дотриманням законодавства.

  Пам'ятаймо, що кожен акт підпалу - це злочин проти людини і природи, а боротися з підпалами - законне право кожного з нас!

  Прийнято на XIX черговій сесії Львівської обласної ради VII скликання 21 травня 2019 року