Перемишлянська районна рада new

81200, вул. Привокзальна 3, м. Перемишляни, Львівської обл.
тел.: +38 (0263) 2-11-46, факс: 2-16-57
perem_rada@peremrda.gov.ua

Новини району

Правила звільнення від сплати за оренду нерухомості на час карантину переписані

17.07.2020

З дня набрання чинності Закону №692 з моменту встановлення карантину і до його відміни (скасування) плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача. 

 

Зауважимо, що Законом №553 (який набрав чинності 18.04.2020 р.) пункт 14 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ викладено у новій редакції: «Встановити, що на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до ч. 2 ст. 286 Господарського кодексу Українич. 4 та 6 ст. 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб'єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб».

Але як ми передбачали, законопроектом №3377 цю норму буде викладено у новій редакції. Це підтверджує текст підписаного Закону Президентом.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

З дня набрання чинності цього Закону п. 14 розділу Прикінцеві та перехідні положення ЦКУ буде містити нові правила звільнення від сплати за оренду нерухомості на час карантину.

З моменту встановлення карантину і до його відміни (скасування) плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

При цьому розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

Зазначені витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов’язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково. Тобто влада знову переглянула порядок. За новими правилами виходить, що не сплачувати орендну плату під час карантину можуть не тільки СГ з забороненими видами діяльності на цей час, але й всі, хто не проводив діяльність через карантин. При цьому орендарі все одно мають компенсувати податки та комунальні послуги за площу орендованої нерухомості.

Зверніть увагу! Ця норма не поширюється на суб’єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.